Tu możesz pisać o początkach Twojej budowy. Wykopy, ławy, fundamenty, izolacje, piwnice i wszelkie inne prace ziemne, które musisz wykonać budując swój wymarzony dom.
IZOLACJA FUNDAMENTÓW
0
Napisano: 2016-03-23 08:15:22
Witam chcialam sie dowiedziec jak robiliscie u siebie izolacje fundametnow ?? krok po kroku :) czy dawac styrodur czy styropian jesli dom jest nie podpiwniczony dziekuje z gory za odpowiedzi pozdrawiam
Napisano: 2016-03-23 09:23:58
Witaj,
co prawda jeszcze nie ocieplaliśmy fundamentów, będziemy to robi za kilka dni jak wyschną bloczki. Będziemy robić to następująco:bloczki malujemy dysperbitem, później styropian, następnie chyba jakaś taśma i znowu malowanko dysperbitem. Chyba niczego nie pomyliłam. Pozdrawiam
co prawda jeszcze nie ocieplaliśmy fundamentów, będziemy to robi za kilka dni jak wyschną bloczki. Będziemy robić to następująco:bloczki malujemy dysperbitem, później styropian, następnie chyba jakaś taśma i znowu malowanko dysperbitem. Chyba niczego nie pomyliłam. Pozdrawiam
wymarzonagienia
Zarejestrowany: 06-01-2016
Skąd: nasz kawałek ziemi
Wpisy na blogu: 143
Tematy: 3
Posty: 9
Zarejestrowany: 06-01-2016
Skąd: nasz kawałek ziemi
Wpisy na blogu: 143
Tematy: 3
Posty: 9
Napisano: 2016-03-23 11:54:07
Witam, my smarowaliśmy 2xdysperbentem wodorozcieńczalnym ławý fundamentowe, następnie położyliśmy na ławę fundamentową izolację poziomą z dwóch warstw papy termozgrzewalnej. Wymurowane ścianki fundamentowe smarowaliśmy 3xdysperbentem wodorozcieńczalnym. Z zewnątrz przykleiliśmy na klej w piance styropian frezowany Aqua Yetico (jest to styropian o obniżonej chłonności wody) grubość 12cm, na to folia kubełkowa. Od wewnątrz daliśmy styropian 10cm. Przed murowaniem ścian nośnych na ściankach fundamentowych zrobiliśmy izolację poziomą z dwóch warstw papy termozgrzewalnej.
Napisano: 2016-03-23 15:06:25
dziekuje bardzo za odpowiedzi po swietach bedziemy murowac z bloczka zrobimy ocieplenie tak samo jak wy tylko czy od wewnatrz fundamentow tez dawac styropian pozdr
Napisano: 2016-08-22 09:30:31
Zadbać trzeba również o hydroizolację, a czasami jest ona pomijana. Przy wilgotnych gruntach to może być duzy problem. My zarówno przy fundamentach i tarasie zadbaliśmy o System izolacji WaterBlock. Zaprawa bardzo elastyczna o świetnych właściwościach zamykających dostęp wilgoci do materiału. Szczególnie jest to widoczne przy tarasie, gdzie we wcześniejszym domu były z tym ciągłe kłopoty.
Napisano: 2016-09-30 13:44:31
Witam, załączam link do katalogu prawidłowych rozwiązań Kanuf Therm, gdzie zostało pokazane prawidłowe rozwiązanie izolacji termicznej dla ścian fundamentowych zarówno budynków podpiwniczonych jak i fundamentów budynków niepodpiwniczonych.
Adres: http://knauf-industries.pl/program,showroom,styropiany-zastosowania.html
Adres: http://knauf-industries.pl/program,showroom,styropiany-zastosowania.html
Napisano: 2016-10-19 16:45:17
Edytowano: 2016-10-19 16:46:23
Projekty nowoczesnych domów parterowych z pracowni http://dobry-dom.pl/pl/catalog/jednorodzinny - super
Napisano: 2017-10-03 06:39:45
Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi hydroizolację fundamentów jest piana poliuretanowa zamknięto-komórkowa. Warto sobie poczyta o tym nowoczesnym systemie na stronie: http://www.ewapur.pl/oferta/natrysk-pianki-poliuretanowej/piana-zamknieto-komorkowa.html.
Napisano: 2017-10-24 14:26:11
Jeżeli szukacie naprawdę porządnego systemu izolacyjnego do fundamnetów, który pozwoli zachować bezpieczeństwo przez długie lata to z własnego przykładu polecam Hydroizolację Dwuskladnikową WaterBlock. Charakteryzuje ją niski opór dyfuzji, który pozwala odparować wilgoci z poowierzchni wcześniej zawilgoconych przed nałożeniem hydroizolacji. Dodatkowo odporna na takie czynniki zewnętrzne jak: promieniowanie UV, benzyny, ścieki itp. od ponad roku daje sobie radę w 100%, a gwarancja jaką otrzymaliśmy od fachowców na nią to 6 lat, także to też zapewnia nam dodatkową pewność i bezpieczeństwo :)
Napisano: 2019-03-25 14:59:14
Ja się zdecydowałem na hydroizolację fundamentów za pomocą płynnej gumy od Termil-a. Szybka obsługa, wyjątkowo sprawnie im to poszło. Metoda jest natryskowa także faktycznie można zaoszczędzić na czasie. Guma wnika w najmniejsze zakamarki, nie zostawia jakiś wolnych przestrzeni. Na stronie termil-hydroizolacje.pl masz wyjaśnione krok po kroku jak wygląda metoda w praktyce.
Napisano: 2019-04-24 16:05:16
Zabezpieczenie fundamentu przed wodą to podstawa, ale nie można zapominać również o odpowiednim ociepleniu. Najlepszym rozwiązaniem jest termoizolacja obwodowa fundamentu z zastosowaniem hydroizolacji, a od zewnętrznej strony – termoizolacji. Można ją wykonać przy pomocy styropianu hydrofobowego o wysokim współczynniku odporności na ściskanie, jak np. Knauf Therm Expert Hydro. Teraz w ofercie jest nowa grafitowa odmiana o współczynniku lambda 0,031, która sprawdzi się w domach energooszczędnych, gdzie ważna jest szczelne ocieplenie całej powłoki budynku od fundamentu po dach.
Napisano: 2019-11-22 07:19:33
Dobra hydroizolacja to podstawa. Jeśli się to zaniedba to później można mieć poważne problemy- wilgoć i grzyb na ścianach. A wiadomo, że to nie tylko problem estetyczny, ale także bardzo niekorzystne dla zdrowia. Moi dziadkowie długo się z grzybem w domu męczyli, próbowali różnych sposobów i środków by sie go pozbyć, niestety bez efektu. W końcu znalazłam im firmę Eko Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ , która wykonała ekspertyzę budowlaną i stwierdzili, że podczas remontu została uszkodzona hydroizolacja i w efekcie fundamenty były narażone na wilgoć. Zaproponowali skuteczny sposób na usunięcie usterki. Po wykonaniu naprawy, ściana wyschła i grzyb została bez trudu już usunięty.